>
Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego - Warszawa, Plac Zbawiciela

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u psychologa?

Zdecydowanie się na wizytę u psychologa to pierwszy znaczący krok w drodze do poprawy naszego samopoczucia. Nie zaskakuje jednak fakt, że spora grupa pacjentów obawia się pierwszej wizyty, nie wiedząc, czego może się po niej spodziewać. W oswojeniu lęku pomoże jednak przygotowanie się do spotkania, w tym przełamanie kilku tematów tabu co do samego jego […]

Czytaj dalej

Rodzice i dzieci.

Poniższy cytat z Donalda Winnicotta w pełni oddaje to, jak w ośrodku rozumiemy tworzenie relacji w rodzinie, budowanie więzi, przygotowywanie człowieka do wyjścia w świat. Oto filozofia wychowywania dzieci, zgodnie z którą prowadzimy konsultacje wychowawcze, psychoedukację i warsztaty dla rodziców:

Czytaj dalej

DOROSŁE OSOBY Z ZESPOŁEM ASPERGERA

W świadomości społecznej wciąż niewiele wiadomo o dorosłych osobach, które stylem myślenia i odbiorem świata w tak charakterystyczny sposób różnią się od ludzi wokoło. Diagnoza zespołu Aspergera wciąż jest wiązana przede wszystkim z dziećmi w wieku szkolnym (trudności wychowawcze, problemy w nauce i relacjach szkolnych). Gdy zaś te same dzieci dorastają i próbują ułożyć sobie […]

Czytaj dalej

CZYM JEST UWAŻNOŚĆ?

„Z opisywaniem chmur musiałabym się bardzo spieszyć – już po ułamku chwili przestają być te, zaczynają być inne” Wisława Szymborska, „Chmury” z tomiku „Chwile”

Czytaj dalej

CZASEM SŁOŃCE, CZASEM DESZCZ – CZYLI WYCZERPUJĄCO O ZABURZENIACH NASTROJU

Depresja i mania należą do grupy zaburzeń afektywnych, czyli zaburzeń nastroju. Nastrój to dominujący ton emocjonalny odczuwany przez jakiś okres czasu. Ten ton emocjonalny wpływa na przeżywanie emocji, myślenie, przekonania i dostępność wspomnień.

Czytaj dalej

Witamy na blogu Perspektywy psychoterapia

Blog firmy Perspektywy psychoterapia.

Czytaj dalej

Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego
Pomagamy budować dobre relacje i dbamy o Twoje zdrowie psychiczne
Warszawa Śródmieście. Plac Konstytucji
Tel: 536 000 566