>
Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego - Warszawa, Plac Zbawiciela

problemy wychowawcze 1 300x225

Dla Rodziców

 

Służymy rodzicom w rozumieniu trudności w relacjach z dziećmi w każdym wieku rozwojowym. Zapraszamy pary rodzicielskie, jak też osobno mamę lub tatę. Nasi psychologowie mają kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z rodzinami i dziećmi, dzięki czemu udzielana jest profesjonalna pomoc psychologiczna.

Psychoedukacja opiera się na dostarczeniu rodzicowi wystarczającej wiedzy, tak by mógł:
• rozumieć rozwój swojego dziecka bez względu na jego wiek (niemowlę, przedszkolak, nastolatek)
• rozumieć zachowanie dziecka
• wspierać dziecko w zdobywaniu umiejętności odpowiednich do wieku, przechodzeniu do kolejnych etapów rozwoju
• odpowiednio reagować na trudne zachowania dziecka
• budować kontakt i porozumienie prowadzące do obopólnej satysfakcji.

Na spotkania psychoedukacyjne zapraszamy rodziców, którzy są zainteresowani wsparciem dziecka w rozwoju, dostosowaniem metod wychowawczych, poszerzeniem własnej wiedzy. Psychoedukacja zmniejsza napięcia rosnące w rodzinie, korzystnie wpływa na budowanie więzi. Daje rodzicowi poczucie kompetencji, większego spokoju i rozumienia sytuacji.

Na konsultacje wychowawcze zapraszamy rodziców z każdym problemem, jaki się pojawia w ich rodzinie.

Jeżeli Twoje dziecko (niezależnie od wieku):
• odmawia wykonywania poleceń i współpracy
• zachowuje się w sposób niezrozumiały
• ma niepokojące objawy, takie jak np. moczenie nocne, koszmary senne, masturbacja dziecięca
• przejawia lekceważący stosunek wobec dorosłych
• łamie ustalone zasady
• próbuje wymuszania i szantażowania

lub przejawia inne zachowania, które niepokoją, zapraszamy do konsultacji problemu z psychologiem w celu uzyskania porady i zaplanowania dalszej formy pomocy.

Psychoedukację i konsultacje prowadzą Marta Kołacz, Anna Skłodowska, Zofia Małachowska.

Warsztaty są grupową (do 12 osób) formą doskonalenia kompetencji wychowawczych. Na umiejętności rodzicielskie patrzymy z różnych perspektyw – np. z perspektywy problemu rozwojowego dziecka przedszkolnego, perspektywy dojrzewającego nastolatka, perspektywy trudności rodzica. Proponowane w naszym Ośrodku warsztaty są programami autorskimi opracowanymi przez doświadczonych praktyków na podstawie wieloletniej pracy psychologicznej z rodzicami w różnych środowiskach. Cieszą się popularnością, a ich uczestnicy chętnie zapisują się na kolejne.
Sprawdź Aktualne warsztaty

Terapia rodzinna to spotkania ze wszystkimi członkami rodziny. Nawet gdy problem zdaje się dotyczyć tylko jednej osoby, wpływa on na funkcjonowanie całej rodziny, a wszyscy jej członkowie są nim dotknięci. Więzy i schematy w rodzinach są silne – tym trudniej je zrozumieć, gdy nie są dostrzegalne, czytelne. To co oczywiste, na wierzchu, często kryje mniej świadome mechanizmy. Nasi terapeuci pomagają je dostrzec, zrozumieć i tak, jak to możliwe rozwiązać. Rodzina jest wspierana, by osiągnąć taki pożądany stan, który jest wystarczająco komfortowy dla wszystkich jej członków. Nasi psychoterapeuci przekonani o siłach tkwiących w rodzinie jako całości, w terapii opierają się na jej zasobach.

Terapię rodzinną prowadzi Katarzyna Zdunik

Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego
Pomagamy budować dobre relacje i dbamy o Twoje zdrowie psychiczne
Warszawa Śródmieście. Plac Konstytucji
Tel: 536 000 566