>
Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego - Warszawa, Plac Zbawiciela

grupa otwarta, piątki godzina 10:30 – 12:00

q4 300x300

Zastanawiasz się, gdzie podziała się Twoja radość życia? Dlaczego Twoje dni wyglądają tak, a nie inaczej? Masz poczucie, że coś Ci umyka albo dzieje się poza Twoją wolą? Chciałabyś odnaleźć siebie, swoje potrzeby, radość dnia codziennego? Zastanawiasz się nad tym, gdzie możesz postawić granice innym? A może cieszysz się tym, co masz, ale odczuwasz niezdefiniowany brak?

Do kogo skierowana jest propozycja:
Grupa rozwojowa PERSPEKTYWY POTRZEB skierowana jest do kobiet, które są matkami. Wiek nie ma znaczenia. Nie ma ograniczeń wykształcenia, przekonań, wyznań. To, co ważne, to Twoja motywacja do udziału i zajęcia się sobą w bezpiecznej przestrzeni grupy.

Sprawdzisz, czy jako matka – kobieta w ogóle masz prawo mieć jakieś potrzeby? O czyje potrzeby trzeba zadbać najpierw? A jak zadbać o siebie, kiedy masz na głowie dom, pracę, rodzinę, która potrzebuje Cię 24h/dobę? Kto jest dla Ciebie najważniejszy? Czy masz wystarczająco siły każdego dnia? Jak pokonujesz trudności dnia codziennego?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące udziału, będziesz miała możliwość rozmowy na ten temat podczas sesji konsultacyjnej z prowadzącą.

Co daje udział w grupie?
Spotkasz tu inne kobiety na tym samym etapie życia co Ty – bycia mamą. Wszystkie Was sprowadzi ta sama troska o samą siebie i podobne pytania. W grupie doświadczysz wsparcia oraz rozwoju w atmosferze bezpieczeństwa, życzliwości, dyskrecji.

To miejsce na chwilę dla siebie. Refleksje, doświadczanie, rozmowy. Odkrywanie własnych potrzeb i zapoczątkowanie zmian prowadzących do pełnego i spokojnego bycia w roli matki. Świadomość tego, co jest dla Ciebie autentycznie ważne oraz w jaki sposób działasz pomoże Ci zapoczątkować proces zmian w Twoim życiu. Zostaniesz wsparta w ich dokonywaniu.

Jak pracujemy?
Nie jest to grupa psychoterapeutyczna. Pracujemy jednak tak, by nastąpiła zmiana, jakiej potrzebujesz. Wykorzystujemy techniki coachingowe oraz rozwojowe. Bazą będzie wiedza na temat cyklów rodzinnych, etapów związku oraz rozwoju dziecka. Jednak w centrum uwagi pozostanie kobieta-matka.

Co umożliwia udział w grupie?

 • Pracę w atmosferze wsparcia, szacunku i bezpieczeństwa
 • Wymianę doświadczeń i poszerzenie perspektywy dzięki kontaktowi z innymi kobietami
 • Dostrzeżenie własnych potrzeb, powrót do tych, o których zapomniałaś
 • Znalezienie balansu między radością a obowiązkiem (a może da się to połączyć?)
 • Odkrycie przyjemności dnia powszedniego, rozwinięcie umiejętności ich doceniania
 • Rozwijanie umiejętności budowania i stawiania granic
 • Efektywną pracę nad poczuciem własnej wartości, sprawstwa i odpowiedzialności.
Prowadząca: Anna Skłodowska, psycholog z kilkunastoletnim doświadczeniem. W Ośrodku Perspektywy prowadzi psychoterapię par i indywidualną oraz konsultacje wychowawcze. Ukończyła liczne szkolenia psychoterapeutyczne oraz studia podyplomowe z coachingu oraz szkołę trenerów. W pracy zawodowej dostrzega przed wszystkim potrzeby i możliwości rozwoju klienta osadzając je w relacjach. Prywatnie mama, żona i synowa.
Informacje organizacyjne:

 • Grupa ma charakter jest skierowana do dorosłych kobiet i ma charakter otwarty, tzn. że możesz dołączyć w każdym momencie
 • Maksymalna liczba osób w grupie: 12
 • Czas trwania grupy: 7 września 2018 – 1 marca 2019, z możliwością przedłużenia
 • Dogodny dojazd: tuż przy Metro Politechnika, Placu Konstytucji

Koszt: 50 zł za spotkanie
Płatności przyjmujemy z góry za cały miesiąc spotkań (czyli 50zł x ilość piątków w danym miesiącu) na początku każdego miesiąca gotówką lub przelewem. Płatność za pojedyncze spotkanie bezpośrednio przed. Chęć udziału należy zgłosić mailowo lub telefonicznie. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego.
Tel. 536 000 566 lub kontakt@perspektywy.waw.pl lub formularz zapisu.

Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego
Pomagamy budować dobre relacje i dbamy o Twoje zdrowie psychiczne
Warszawa Śródmieście. Plac Konstytucji
Tel: 536 000 566