Mobirise

Agnieszka Kulczycka-Dopiera

psychoterapia osób dorosłych

Mobirise

„Nie szukaj zdrowia psychicznego, szukaj rozwoju, a znajdziesz jedno i drugie.” (Kazimierz Dąbrowski)

Kwalifikacje:

mgr psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka studiów podyplomowych z diagnozy klinicznej na Uniwersytecie SWPS oraz kursu psychoterapii w Institute of Integrative Counselling & Psychotherapy w Dublinie. Aktualnie doktorantka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła kursy z zakresu psychoterapii zorientowanej na ciało, psychoterapii poznawczo-behawioralnej, krótkoterminowej psychoterapii skoncentrowanej na rozwiązaniu. 

Specjalizacja :
Pracuję w podejściu integracyjnym, co oznacza, że czerpię z różnych nurtów terapeutycznych, jednak najbliższe jest mi podejście humanistyczne Carla Rogersa. Wierzę, że niezależnie od trudności psychologicznych, które przeżywamy, niezwykle ważna jest praca nad relacją, jaką się ma samemu z sobą, czyli sposób w jaki przeżywamy i doświadczamy siebie. Uważam, że w psychoterapii, oprócz kompetencji terapeuty i motywacji klienta, bardzo ważna jest relacja terapeutyczna, czyli więź między osobą, która przychodzi po pomoc i terapeutą. W swojej pracy staram się stwarzać warunki do pracy nad sobą w bezpiecznej i nieoceniającej atmosferze. Bliskie jest mi przekonanie, że kryzysy i trudności psychologiczne są szansą na lepsze zrozumienie siebie i rozwój.
Przeważnie pracuję z osobami, które doświadczają:

  • trudnych emocji, na przykład lęku i smutku
  • żałoby lub zmian życiowych, które stanowią wyzwanie
  • trudności w relacjach z innymi
Szczególnie interesuję się psychologią międzykulturową. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji oraz przestrzegam kodeksu etyczno-zawodowego psychologa, co oznacza pełną dyskrecję i dobro klienta jako najważniejszy cel terapii.

Przyjmuję w:

Poniedziałek
Środa

Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego
Pomagamy budować dobre relacje i dbamy o Twoje zdrowie psychiczne

Tel: 536 000 566