>
Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego - Warszawa, Plac Zbawiciela

w3 300x164

Do kogo skierowana jest propozycja: Nieważne jak dawno temu ktoś powiedział Ci, że masz zespół Aspergera. Może było to rok temu, a być może wczoraj. Często jest to dla młodej osoby mocno szokująca informacja. Nie wiadomo, co z nią zrobić, ani o co w niej chodzi. Mogą pojawiać się wtedy pytania: co jest ze mną nie tak? Czego oni ode mnie chcą? Po co się czepiają? Dlaczego wszyscy się na mnie uwzięli?

Co daje udział w grupie? Udział w naszej grupie pozwoli Ci zrozumieć postawioną diagnozę. Dowiesz się, co to jest zespół Aspergera (w skrócie ZA), dlaczego diagnozuje go psychiatra, a także zrozumiesz, po czym poznano, że właśnie Ty masz taki nietypowy sposób widzenia świata. Spotkania w szerszym gronie pozwolą Ci spotkać również inne osoby w Twoim wieku, podobnie myślące. Nasza grupa będzie wyjątkową okazją do poznawania siebie, wstępem do uczenia się jak rozumieć ludzi bez ZA (tzw. neurotypowych), a być może stanie się również bazą do nawiązywania ciekawych znajomości.

Jak pracujemy? Nasza wspólna praca będzie zawierała obszerną psychoedukację. To znaczy, że zdobędziesz konkretną i rzeczową wiedzę o zespole Aspergera, a także otrzymasz pisemne materiały na ten temat. Będziemy pracować w parach i w małych grupach, ponieważ inni ludzie są cennym źródłem wiedzy na temat naszych własnych cech i przyzwyczajeń (zobaczysz jak to działa!).
W rozwiązywaniu codziennych, bieżących problemów pomoże nam bardzo konkretna i skuteczna technika „problem-solving”. Możesz spodziewać się także ciekawych propozycji wyzwań do podjęcia pomiędzy sesjami, które pomogą Ci obserwować i wprowadzać realne ulepszenia w Twoim codziennym życiu. Wszelkie zadania będziemy ustalać i planować razem. Być może ważne jest dla Ciebie, aby wspomnieć, że w ramach naszej grupy nie będzie stosowany przymus. Jeśli zdecydujesz, aby nie uczestniczyć w danym ćwiczeniu lub nie wykonać danego zadania – Twoja decyzja zostanie uszanowana.

Prowadząca: Joanna Burgiełł, psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, szkoleniowiec z zakresu zaburzeń rozwojowych, na co dzień pracuje z osobami z Zespołem Aspergera oraz ze spektrum autyzmu. W ośrodku Perspektywy prowadzi też psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży.

Informacje organizacyjne: Konsultacje wstępne odbędą się w poniedziałki, w godz. 15:00-21:00. Konieczny jest udział rodzica! Prosimy o dostarczenie do wglądu dokumentów: zaświadczenie o diagnozie zespołu Aspergera, pisemną długą opinię po diagnozie, opis wyników stosowanych kwestionariuszy i testów psychologicznych, w tym także testów osobowości oraz badania inteligencji.
Grupa rusza 17.09.2018 r

Liczba osób w grupie: 8-10

Termin: poniedziałki, g. 17:00-18.30

Czas trwania: wrzesień 2018 – styczeń 2019 z możliwością kontynuacji.

Koszt: wstępna konsultacja: 130zł/1h u prowadzącej
udział w grupie: 60zł/sesja

Zapisy: Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego.
Tel. 536 000 566, kontakt@perspektywy.waw.pl lub formularz zapisu.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność odbycia wstępnej konsultacji.

Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego
Pomagamy budować dobre relacje i dbamy o Twoje zdrowie psychiczne
Warszawa Śródmieście. Plac Konstytucji
Tel: 536 000 566