how to build a website

Warsztaty dla Ciebie

PSYCHOEDUKACJA
Spotkania cykliczne

w tym roku zapraszamy na cykl pt. PERSPEKTYWY RELACJI


ostatni poniedziałek miesiąca 19:15 - 20.30
WSTĘP WOLNY

perspektywy
Dla kogo przeznaczone są spotkania?

  • osoby martwiące się swoim funkcjonowaniem psychicznym, emocjami
  • osoby chcące uzyskać odpowiedzi od specjalisty dotyczące zdrowia psychicznego
  • osoby zdrowe troszczące się o stan kogoś bliskiego,
  • osoby zainteresowane tematem zdrowia psychicznego, chcące poszerzyć wiedzę.
Jeżeli:

  • obawiasz się, że coś w Twojej psychice działa inaczej niż zawsze i nie rozumiesz tego,
  • przestajesz odczuwać radość z życia, zadowolenie z bycia z innymi, z jedzenia, czytania, muzyki, swojego hobby itp. a kiedyś to lubiłeś,
  • budzisz się rano i nie możesz przestać myśleć z lękiem o nadchodzącym dniu,
  • przestałeś rozumieć siebie samego i swoje zachowanie. Boisz się tego,
  • przeżywasz stale smutek lub lęk,
  • ktoś bliski ma problemy psychiczne, których nie rozumiesz,
  • interesujesz się psychologią, psychiatrią, działaniem umysłu i chcesz się czegoś ciekawego o tym dowiedzieć

to te zajęcia mogą Cię zainteresować!

W jaki sposób skorzystasz z uczestniczenia w psychoedukacji? Badania wykazują, że wiedza o swoich psychicznych dolegliwościach, ich przyczynach oraz rozumienie tego, co w danym momencie się dzieje, w znacznym stopniu obniża lęk i niepokój. Będziesz siebie lepiej rozumiał. Dowiesz się, w jaki sposób zachowywać się, gdy nasilą się twoje trudności. Dolegliwości, których doświadczasz teraz, będą mniej przerażające i bardziej możliwe do opanowania.

Jak pracujemy? Każde spotkanie poświęcone będzie konkretnemu tematowi. Tematy i daty spotkań opisane są poniżej. Prowadząca przekazuje aktualną wiedzę. Zajęcia prowadzone są w sposób interesujący, podawane są przykłady z życia, wspomagane materiałami w formie graficznej. Możliwe będzie zadawanie pytań, dzielenie się własnym doświadczeniem przez uczestników. Wasz aktywny udział jest bardzo cenny. Dostępne będą materiały dla uczestników dotyczące tematu spotkania.

Co umożliwia udział w grupie? Udział w grupie umożliwia poszerzenie wiedzy dotyczącej problemów uczestnika, spojrzenie na te problemy z innej perspektywy, podzielenie się z innymi uczestnikami własnymi doświadczeniami, nabycie umiejętności obserwowania siebie i mądrego przeciwdziałania trudnościom.

Koszt: Zajęcia psychoedukacji są BEZPŁATNE.

Zapisy: Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego. Tel. 536 000 566, kontakt@perspektywy.waw.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Tematy spotkań psychoedukacyjnych:

30.09.2019 Temat: Czy można nie nawiązywać relacji? O osobowości psychopatycznej.
Odnosisz wrażenie, że w żaden sposób nie możesz dotrzeć do kogoś bliskiego? Trudno ci może nawiązać nić porozumienia? Może odczuwasz, że niewiele lub nic dostajesz w związku? Poznaj osobowość psychopatyczną i sprawdź, czy może masz z nią do czynienia w swoim otoczeniu. Większość psychopatów nie popełnia przestępstw, żyją na wolności i mogą być odnoszącymi sukcesy obywatelami, ponieważ cechy psychopatyczne mogą służyć karierze. Psychopaci różnią się od innych ludzi: nie są neurotyczni, nie chorują na depresję, nie odczuwają lęku, nie są psychotyczni, nie cierpią z powodu zaburzeń emocjonalnych, ponieważ nie odczuwają emocji. Kim więc jest psychopata...? Jak nawiązuje relacje?

28.10.2019 Temat: Relacje na huśtawce – związek z osobą borderline
Porozmawiamy na temat osobowości i zaburzeń osobowości borderline (chwiejnej emocjonalnie). Dlaczego w relacjach, jakie tworzy osoba chwiejna emocjonalnie panuje zdezorientowanie - odejść czy zostać? Dlaczego te komunikaty tak szybko i często się zmieniają? Jak stworzyć związek z osobą bordeline?

25.11.2019 Temat: Rodzinna karuzela, czyli trudne relacje w rodzinie – kilka słów o terapii rodzinnej
Na spotkaniu omówione zostaną zasady terapii rodzinnej. Dowiecie się, kiedy warto się na nią zgłosić oraz kiedy jest to nieodzowne. Omówione zostaną objawy oraz choroby, które dzięki pracy terapeutycznej całej rodziny mają szanse najszybciej opuścić system rodzinny.

9.12.2019 Temat: Niemowlę i jego pierwsze relacje - o początkach życia psychicznego (0-12 m.ż.)
Poznawanie własnego niemowlęcia to bardzo ważne zadanie świeżo upieczonych rodziców. Pomocna w tym może stać się wiedza płynąca z psychoanalizy posiadającej ogromy dorobek w badaniu relacji niemowlę-otoczenie. Podczas warsztatu przyjrzymy się następującym zagadnieniom : * z jakim psychicznym wyposażeniem dziecko przychodzi na świat * jakiego wsparcia oczekuje niemowlę * wczesne sytuacje lękowe * wystarczająco dobrzy rodzice - czyli jacy?

27.01.2020 Temat: Relacje w życiu kilkulatka - Jak wspierać dzieci w budowaniu relacji rówieśniczych?
Niektóre dzieci z łatwością zyskują sympatię rówieśników, innym przychodzi to z większym trudem. Nawet te najbardziej lubiane mogą czasem zetknąć się z problemem, którego nie będą potrafiły rozwiązać. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak pomagać dzieciom w kształtowaniu relacji rówieśniczych w bezpieczny sposób, oparty na zaufaniu i współpracy - zapraszamy na spotkanie. Porozmawiamy o tym, jak dorośli mogą wspierać dzieci w zawieraniu i utrzymywaniu przyjaźni, w rozwiązywaniu konfliktów oraz o tym, jakich błędów unikać w pomaganiu dzieciom.

24.02.2020 Temat: Jak pomóc nastolatkowi budować satysfakcjonujące relacje?
Spotkanie będzie dotyczyło relacji w życiu nastolatka - jest to czas, gdy młody człowiek zaczyna zwracać się ku rówieśnikom, co często ma wpływ na relacje z rodzicami, dla których taka zmiana bywa trudna i stresująca. Ponadto nie można zapomnieć, jak ważną rolę w życiu młodych osób pełnią nauczyciele, którzy mogą kształtować i wspierać, choć zdarza się również, że relacje z nimi bywają źródłem napięcia i frustracji. Celem spotkania będzie pokazanie perspektywy nastolatka zmagającego się z różnymi wymaganiami, przekazami i oczekiwaniami. Rozmowa będzie dotyczyła również informacji o tym, w jaki sposób rodzice mogą wspierać swoje dziecko w tym trudnym dla niego czasie, a także w jaki sposób mogą pomóc nastolatkowi budować satysfakcjonujące relacje.

30.03.2020 Temat: Lęk w relacji ze światem
Zastanowimy się, czym różni się lęk od strachu. Poznamy jak nasz organizm reaguje, kiedy czujemy zagrożenie. Rozważymy, co nasila lęk i co go obniża. Omówimy znane zaburzenia lękowe. Zastanowimy się nad tym, jak radzić sobie z lękiem, w jakim stopniu musi on wpływać na relacje z innymi.

27.04.2020 Temat: Relacje w związku dwojga – kilka technik, które na pewno doprowadzą do katastrofy
Omówione zostaną podstawowe, wypróbowane przez pokolenia mechanizmy, które powodują upadek relacji. Sprawdzisz, czy istnieją w Twoim związku i zdecydujesz, czy chcesz z nich zrezygnować.

Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego
Pomagamy budować dobre relacje i dbamy o Twoje zdrowie psychiczne

Tel: 536 000 566