>
Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego - Warszawa, Plac Zbawiciela

zawsze pierwszy wtorek miesiąca 18.30 – 20.00
WSTĘP WOLNY

w4 300x300

Dla kogo przeznaczone są spotkania?

  • osoby martwiące się swoim funkcjonowaniem psychicznym, emocjami
  • osoby chcące uzyskać odpowiedzi od specjalisty dotyczące zdrowia psychicznego
  • osoby zdrowe troszczące się o stan kogoś bliskiego,
  • osoby zainteresowane tematem zdrowia psychicznego, chcące poszerzyć wiedzę.

Jeżeli:

  • obawiasz się, że coś w Twojej psychice działa inaczej niż zawsze i nie rozumiesz tego,
  • przestajesz odczuwać radość z życia, zadowolenie z bycia z innymi, z jedzenia, czytania, muzyki, swojego hobby itp. a kiedyś to lubiłeś,
  • budzisz się rano i nie możesz przestać myśleć z lękiem o nadchodzącym dniu,
  • przestałeś rozumieć siebie samego i swoje zachowanie. Boisz się tego,
  • przeżywasz stale smutek lub lęk,
  • ktoś bliski ma problemy psychiczne, których nie rozumiesz,
  • interesujesz się psychologią, psychiatrią, działaniem umysłu i chcesz się czegoś ciekawego o tym dowiedzieć

to te zajęcia mogą Cię zainteresować!

W jaki sposób skorzystasz z uczestniczenia w psychoedukacji? Badania wykazują, że wiedza o swoich psychicznych dolegliwościach, ich przyczynach oraz rozumienie tego, co w danym momencie się dzieje, w znacznym stopniu obniża lęk i niepokój. Będziesz siebie lepiej rozumiał. Dowiesz się, w jaki sposób zachowywać się, gdy nasilą się twoje trudności. Dolegliwości, których doświadczasz teraz, będą mniej przerażające i bardziej możliwe do opanowania.

Jak pracujemy? Każde spotkanie poświęcone będzie konkretnemu tematowi. Tematy i daty spotkań opisane są poniżej. Prowadząca przekazuje aktualną wiedzę. Zajęcia prowadzone są w sposób interesujący, podawane są przykłady z życia, wspomagane materiałami w formie graficznej. Możliwe będzie zadawanie pytań, dzielenie się własnym doświadczeniem przez uczestników. Wasz aktywny udział jest bardzo cenny. Dostępne będą materiały dla uczestników dotyczące tematu spotkania.

Co umożliwia udział w grupie? Udział w grupie umożliwia poszerzenie wiedzy dotyczącej problemów uczestnika, spojrzenie na te problemy z innej perspektywy, podzielenie się z innymi uczestnikami własnymi doświadczeniami, nabycie umiejętności obserwowania siebie i mądrego przeciwdziałania trudnościom.

Prowadząca: mgr Anita Komorzycka, psycholog, psychoterapeuta. Od lat prowadzi zajęcia psychoedukacyjne na Oddziale Dziennym Szpitala Psychiatrycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w kontakcie z osobami z zaburzeniami i chorobami psychicznymi, rozumie ich trudności, w sposób przystępny dzieli się wiedzą na ten temat.
Chęć uczestniczenia w zajęciach prosimy zgłosić przed zajęciami telefonicznie, mailowo lub SMSem na kontakt podany poniżej. Spotkania trwają około 1.5 godziny.

Koszt: Zajęcia psychoedukacji są BEZPŁATNE.

Zapisy: Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego. Tel. 536 000 566, kontakt@perspektywy.waw.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Tematy spotkań psychoedukacyjnych:

2.10.2018 Temat: Osobowość Borderline i Narcystyczna
Będziemy rozmawiać o tym, co sprzyja rozwinięciu się tych osobowości. Poznamy cechy osoby Narcystycznej i Borderline (Chwiejnej Emocjonalnie) i nauczymy się odróżniać zdrową osobowość od zaburzenia osobowości. Dowiemy się także, na czym polega terapia zaburzeń osobowości i jakie daje efekty.

6.11.2018 Temat: Depresja
Porozmawiamy o tym, po czym możemy poznać, że to już depresja a nie zmartwienie czy żałoba. Poznamy i zrozumiemy najważniejsze objawy depresji. Dowiemy się o tym, jakie czynniki podwyższają ryzyko depresji. I zastanowimy się w jaki sposób rozpoznawać zbliżający się, kolejny, epizod depresji i zapobiegać mu.

4.12.2018 Temat: Mania
Porozmawiamy o manii. O tym, po czym poznamy, że to mania a nie zwykła radość i szczęście. O tym, jak zachowuje się osoba w czasie epizodu manii. Dowiemy się o konsekwencjach manii dla życia osoby i jej organizmu. Zastanowimy się nad tym jak można rozpoznać zbliżający się epizod manii i zapobiec pogłębieniu się objawów.

8.01.2019 Temat: Lęk
Zastanowimy się czym różni się lęk od strachu. Poznamy jak nasz organizm reaguje, kiedy czujemy zagrożenie. Rozważymy co nasila lęk i co go obniża. Omówimy znane zaburzenia lękowe. Zastanowimy się nad tym jak radzić sobie z lękiem.

5.02.2019 Temat: Przywiązanie w dzieciństwie i jego konsekwencje w dorosłości
Porozmawiamy o potrzebach dziecka w okresie pierwszego roku życia i jak opiekun może te potrzeby zaspokajać. Omówimy ważny eksperyment, dzięki, któremu potrafimy dziś rozumieć jak ważny jest nasz ‘styl przywiązania’. Porozmawiamy o znanych stylach przywiązania i zachowaniu osób dorosłych o danym stylu, w kontaktach z innymi w sytuacji bliskości. Dowiemy się o wpływie stylu przywiązania na osobowość i zaburzenia psychiczne w dorosłości.

Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego
Pomagamy budować dobre relacje i dbamy o Twoje zdrowie psychiczne
Warszawa Śródmieście. Plac Konstytucji
Tel: 536 000 566