>
Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego - Warszawa, Plac Zbawiciela

drugi warsztat z cyklu

PERSPEKTYWY RODZICIELSTWA

z wykorzystaniem kart metaforycznych

 

q3 300x200

Termin:
sobota 5.10.2019 godz. 15.00 – 18.00

Być może zasłyszane i przeczytane porady jak wychowywać dziecko stworzyły taki mętlik w Twojej głowie, że potrzebujesz rozsupłać ten kłębek – zapraszamy na warsztat.

Jeżeli pragniesz:

  • Pogłębić refleksję nad tym „po co to wszystko?”
  • Sprawdzić, co jest motywacją Twojego wychowywania
  • Przyjrzeć się, w jakim kierunku zmierzają Twoje metody wychowawcze
  • Zastanowić się, na jakim człowieku Ci zależy, aby wyrósł z Twojego dziecka
  • Sprawdzić, czy metody wychowawcze są spójne z celem, w jakim wychowujesz
  • Zastanowić się uważnie, na czym Ci zależy w relacji z dzieckiem
  • Umocnić się w roli rodzica
  • Wnieść więcej spokoju do rodziny

serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Na tym warsztacie skupimy się na Twoich celach wychowywania. Czy rzeczywiście trzeba wychowywać dzieci? Co oznacza wychowywanie? Czy po prostu Twoja relacja z dzieckiem nie jest już stylem wychowawczym?

Jak się nie pogubić w poradnikowych radach?

Będziesz mieć też możliwość usłyszeć, jak to jest u innych. Po co i jak wychowujemy dzieci? Do czego? Do bycia jakim człowiekiem? Jaka droga prowadzi do realizacji tego? Łatwe odpowiedzi? A ich realizacja w natłoku codziennych spraw? Ćwiczenia umożliwią przypomnienie sobie siebie we wcześniej planowanej roli dobrego ojca/dobrej matki, przypomnienie własnych celów, może dodanie nowych, rozszerzenie perspektyw wychowywania, utrwalenie motywacji w dążeniu do nich – a wszystko to w atmosferze bezpiecznego kontaktu z innymi i samym sobą.

Warsztaty mają wyjątkowy charakter pracy własnej opartej na skojarzeniach. Są przyjemną formą wydobywania z nieświadomości tego, co jest potrzebne i użyteczne w roli rodzica. Uruchomione w ten sposób zasoby zaczynają pracować na naszą korzyść w życiu codziennym. Wpływają na nas i nasze relacje z najbliższymi nasycając je refleksją i przez to czyniąc spokojniejszymi i pełniejszymi.

Karty metaforyczne stworzone przez niemieckiego psychoterapeutę są aktualnie używane na całym świecie, w 22 językach. Są sprawdzoną metodą wprowadzającą zmiany w pożądanym obszarze, np. rodzicielstwa, partnerstwa.

Jeżeli chcesz wyjść poza dotychczasowe ramy i utarte ścieżki codziennego funkcjonowania w roli rodzica, spędzić użytecznie sobotnie popołudnie, wprowadzić do swojego życia element zabawy i refleksji – ten warsztat jest na pewno dla Ciebie.

Prowadząca: Anna Skłodowska, psycholog z kilkunastoletnim doświadczeniem. W Ośrodku Perspektywy prowadzi psychoterapię par i indywidualną oraz konsultacje wychowawcze. Ukończyła liczne szkolenia psychoterapeutyczne oraz studia podyplomowe z coachingu i szkołę trenerów. W pracy zawodowej dostrzega przed wszystkim potrzeby i możliwości rozwoju klienta.

Informacje organizacyjne: Można uczestniczyć w całym cyklu lub wybranych tematach. Jednak pełen zamierzony efekt osiąga się pogłębiając zmiany poprzez udział w każdym kolejnym warsztacie. Zapraszamy!

Koszt: 120 zł za pojedyncze warsztaty, opłata za cykl 7 spotkań 720 zł.

Zapisy: Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego. tel. 536 000 566 lub kontakt@perspektywy.waw.pl
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego
Pomagamy budować dobre relacje i dbamy o Twoje zdrowie psychiczne
Warszawa Śródmieście. Plac Konstytucji
Tel: 536 000 566