>
Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego - Warszawa, Plac Zbawiciela

zdjcie buka i spka 3 1000x1500.jpg 300x180

Niestety, coraz więcej dzieci ma problem z nadwagą lub otyłością. Od najmłodszych lat warto uczyć dziecko także tego, jak się zdrowo odżywiać i jak wpływa to na nasze zdrowie. Nauka wcale nie musi być nieprzyjemna! Do rozmowy na ten temat może zachęcić książka mojego współautorstwa pt. Bułka i Spółka, rzecz o zdrowym jedzeniu. Książka jest przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia, ale nawet dorośli mogą się z niej sporo dowiedzieć!

Głównym bohaterem jest Kucharz Zdrowomir, który opowiada o zaletach i wadach różnych produktów spożywczych. Wspólną podróż z młodym czytelnikiem zaczyna od zaprezentowania nowej piramidy żywieniowej. Następnie, w przystępny dla dzieci sposób, opowiada o wszystkich grupach produktów, m.in. produktach mlecznych, warzywach i owocach podzielonych na różne grupy kolorów, mięsie i jego przetworach, rybach, czy produktach zbożowych. Z książki dzieci nauczą się także co to jest sezonowość, jak prawidłowo przechowywać żywność oraz na co zwrócić uwagę czytając etykiety. Nie zapomniałyśmy wspomnieć także o odpowiedniej dawce ruchu oraz wskazówkach, jak zachowywać się przy stole. Na końcu umieściłyśmy kilka łatwych przepisów, które zachęcą dzieci do gotowania i spróbowania nowych produktów. A to tylko część poruszanych przez nas tematów!

„Bułka i Spółka” zawiera rzetelne informacje przedstawione w zrozumiały i prosty sposób dla młodego czytelnika. Co więcej, jest bogata w piękne i kolorowe ilustracje, które zachęcają do poszerzania wiedzy w temacie zdrowego odżywiania się. Nawet niejadka nakłonią do spróbowania nowych smaków!

Jeśli chcesz zorganizować ciekawe spotkanie z dietetykiem w przedszkolu lub szkole, skontaktuj się z nami.

Perspektywy. Ośrodek Relacji i Zdrowia Psychicznego
Pomagamy budować dobre relacje i dbamy o Twoje zdrowie psychiczne
Warszawa Śródmieście. Plac Konstytucji
Tel: 536 000 566